Antalya Konyaaltı Sahili'nde çalışmalar tam gaz

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı Sahili’nde başlattığı çevre düzenleme projesinde hummalı çalışma sürüyor.  23 bin metrekaresi yeşil alan olmak üzere yaklaşık 74 bin metrekarelik bir alanı kapsayan projede yüzde 60 seviyesi geçildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla yapımına başladığı Boğaçayı Köprüsü ile Liman arasında kalan 1 kilometre uzunluğundaki  “2. Etap Konyaaltı Sahili Çevre Düzenleme Projesi” çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. Yaklaşık 200 milyon liralık bedelle hayata geçirilen proje 23 bin metrekaresi yeşil alan olmak üzere yaklaşık 74 bin metrekarelik bir alandan oluşuyor. Devam eden projenin en kısa sürede tamamlanarak, yeni haliyle halkın kullanımına açılması hedefleniyor. Konyaaltı Sahili Çevre Düzenleme Projesi kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarda, Boğaçayı ile Liman arasını kapsayan alanda birçok kamyon, iş makinesi ve personel, projenin hızlı bir şekilde tamamlanması için çalışıyor. 

HUMMALI ÇALIŞMA

Projenin sahil tarafındaki yürüyüş yolu karo taşlarla, kuzey tarafındaki kaldırımlar da 

doğal taşlarla kaplanıyor. Yan yollardaki kaldırım çalışmaları tamamlandı. Akdeniz Bulvarı’ndaki orta refüjde bordür uygulaması, bazalt altı grobeton imalatı ve bazalt döşeme uygulaması yapıyor. Proje kapsamında oluşturulan seyir teraslarında perde kalıp, beton imalatı ve merdiven imalatında sona gelindi. Tüm alandaki alt yapı çalışmaları sürerken Liman kavşağında bazalt döşeme imalatı gerçekleştiriliyor.

GENİŞ BİR YAŞAM ALANI

Projenin içerisinde, seyir terasları, park alanları, 1000 metrelik koşu yolu ve yine 1000 metrelik bisiklet yolu gibi alanların yanında kıyı kanununa uygun şekilde, 150’şer metre arayla büfeler ve şezlong alanlarıyla birlikte 370 araç kapasitesine sahip cep otoparklar da olacak. Proje dahilinde otobüsler için de ayrı bir park alanı bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Leave a Reply