Başkan Özyiğit, 5 yıllık hizmet sürecini değerlendiriyor, talep ve önerileri alıyor

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, hayata geçirdikleri projeleri değerlendirmek ve  görüş alışverişinde bulunmak amacıyla sivil toplum kuruluşlarıyla buluşmalarını sürdürüyor.  Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(ESOB) ve Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(SMMMO)’nı ziyaret eden Başkan Özyiğit, Emek ve Demokrasi Platformu bileşeni kurumların temsilcilerini de ağırladı.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde toplum tüm kesimleriyle bir araya gelerek, 5 yıllık hizmet sürecini değerlendirmeye devam ediyor. Sivil toplum kuruluşları buluşmalarını sürdüren Başkan Özyiğit, gelecek dönem için talep ve önerileri de alıyor. Başkan Özyiğit, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(ESOB) ziyaret ederek, Başkan Veysel Sarı ve birliğe bağlı odaların başkanlarıyla bir araya geldi.

“Yenişehir Halk Kart ve Yenişehir Çevreci Halk Kart ile sadece yerel esnaflardan alışveriş yapılabiliyor”

Esnaf temsilcileriyle projelerini paylaşan Başkan Abdullah Özyiğit, yerel esnafın güçlenmesi ve ayakta kalması için emek verdiklerini belirtti. Hayata geçirdikleri Yenişehir Halk Kart ve Yenişehir Çevreci Halk Kart ile sadece yerel esnaflardan alışveriş yapılabildiğini ifade eden Başkan Özyiğit, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve aile bütçelerine katkı sunmak amacıyla aylık 750’lik nakdi destek sağladığımız Yenişehir Halk Kart ve Yenişehirlilerin atıklardan gelir elde ettiği Yenişehir Çevreci Halk Kart projemizde sadece yerel esnaflarımızdan alışveriş yapılabiliyor. Yenişehir Çevreci Halk Kart ile aylık 3 bin TL’ye kadar kazanç sağlanabildiğini gördük. Hem atıkların geri dönüşümünü sağlıyor, hem de aile bütçesine katkı  veriyoruz. Bunun yanı sıra kart sahipleri alışverişlerini yerel esnaflardan yapıyor. Yenişehir’in parası Yenişehir’de kalıyor.” dedi.

“Öğrenci’Ye projemizde esnaflarımızla birlikte çalışıyoruz”

Öğrenci’YE projesini esnaflarla birlikte yürüttüklerini ifade eden Başkan Özyiğit, “Kentimizde okuyan üniversiteli öğrencilere ücretsiz yemek imkanı sunduğumuz Öğrenci’Ye projesini hayata geçirdik. Şu anda 2 bin üniversiteli gencimize esnaflarımızla destek veriyoruz . Bu projemizle de esnaflarımızla çalışıyoruz. Yenişehir esnafı ile dayanışma içerisinde, öğrencilerimize katkıda bulunuyoruz. Tüm esnaflarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“İkinci balık pazarının temelini yakın zamanda atacağız”

Yenişehir Belediyesi olarak Göçmen Balık Pazarı’nı inşa ederek, hizmete açtıklarını ve pazarı Yenişehirli esnafa açtıklarını belirten Başkan Abdullah Özyiğit, “ Yeni bir balık pazarı daha kuracağız, kısa sürede temelini atacağız. Esnaflarımıza alan açıyoruz, elbette hemşehrilerimize de daha uygun fiyatlarla taze balığa ulaşmalarına imkan sağlıyoruz.” dedi.

“Yenişehir’e sanayi sitesi kurulması için elimizden geleni yapacağız”

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(ESOB) Başkanı Veysel Sarı ve birliğe bağlı oda başkanlarının öneri ve taleplerini de alan Başkan Abdullah Özyiğit, Yenişehir’de bir sanayi sitesi kurulması ile ilgili konuştu. Özyiğit, “Bu dönemde böyle bir girişimimiz oldu. Ancak Büyükşehir Belediye Meclisince kabul görmedi, yeni dönemde tekrar hazırlığımızı yapacağız. Esnaf odalarımızla birlikte çalışarak, Yenişehir’e sanayi sitesi kurulması için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Özyiğit, Alanya Sokağı’nı örnek gösterdi

Alanya Sokağı’nı baştan aşağıya yenilediklerini ve kuzey-güney yönünde trafiğe kapattıklarına dikkat çeken Özyiğit, “Alanya Sokağı esnafı da vatandaşlarımız da oradaki çalışmalarımızdan çok memnun kaldı. Esnaflarımızı ziyaretimde gelirlerinin arttığını söylüyorlar, güzel bir yaşam alanı oldu. Alışveriş merkezlerine mahkum değiliz. Bu sokaklarımızın sayısını arttıracağız.” dedi.  Mersin ESOB Başkanı Veysel Sarı, Başkan Abdullah Özyiğit’e destekleri ve ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, başarılar diledi.

Başkan Abdullah Özyiğit, Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(SMMMO)’nı da ziyaret ederek, SMMMO Başkanı Emin Levent Türkili ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Mali müşavirlerle hayata geçirdikleri projeleri paylaşan Başkan Abdullah Özyiğit, talep ve önerilerini aldı.

Emek ve Demokrasi Platformu bileşeni kurumların temsilcilerini ağırlayan Başkan Özyiğit, “Ekmekten, demokrasiden yana yıllardır birlikte mücadele ettiğimiz dostlarımızın her bir önerisi bizim için çok kıymetlidir. Ziyaretleri ve değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Leave a Reply