Burhaniye'de Yollar 5 Yıldır İlmek İlmek Örülüyor

Burhaniye’ye doğalgazın gelmesi ile birlikte sıklaşan altyapı çalışmalarıyla ilçenin bir çok noktasında yollar bozulurken; Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler son 5 yılda Burhaniye’yi adeta ilmek ilmek ördü.

Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalarla ilçe genelinde uzun süreli kullanımdan ve alt yapı çalışmalarından kaynaklı sürekli bozulan yollar, özverili çalışmalarla onarılıyor ve yeniden yapılıyor.

SON BEŞ YILDA TOPLAMDA 1 BUÇUK MİLYON  METREKAREYİ AŞAN YOL ÇALIŞMASI YAPILDI

5 yılda çalışmalarda 500bin metrekare taş döşenirken,270bin metre kare sathi kaplama, 10bin tona yakın sıcak asfalt dökümü ile yollar yenilendi. Bunun yanı sıra yolların en hızlı şekilde tamirinin gerçekleşmesi ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için 7 bin ton soğuk-sıcak asfalt yama yapıldı. 370 bin metrekare yolun da taş döşeme ile tamiratı gerçekleştirildi.

Burhaniye Belediyesi olarak ilçenin dört bir noktasında, merkez ve kırsal mahalle ayırt etmeden 39 mahallede 5 yıldır durmadan çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Başkan Deveciler, “Eğitimden sağlığa, spordan çevreye, kültürden sanata yaşamın her alanında Burhaniye’de olmaz denilenleri başardık. Bunların yanı sıra doğalgaz başta olmak üzere kanalizasyon internet gibi sebeplerle ilçemiz genelinde yüzlerce ayrı noktada yapılan çalışmalar sonucu bozulan yollarımızı tekrar tekrar yapıyoruz. Yenilenen yollarımız, daha güvenli ve konforlu hale geldi. İhtiyaç duyulan noktalarda yol yenileme çalışmalarını sürdürerek, vatandaşlarımızın bu yöndeki taleplerini çözüme kavuşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Leave a Reply