Ege MYO öğrencilerinin seramik ve cam eserleri sergilendi

Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü 1. ve 2. Sınıf öğrencilerinin güz yarıyılı boyunca atölye uygulamaları kapsamında ürettiği eserler düzenlenen sergiyle beğeniye sunuldu. Ege MYO Sergi Salonunda gerçekleştirilen açılışa Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Emre Ercan, Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü Program Koordinatörü Öğr. Gör. Beril Reis, bölüm akademisyenleri ve öğrenciler katıldı.

Serginin açılışında konuşan Ege MYO Müdürü Doç. Dr. Emre Ercan, “Erken Osmanlı Dönemi’nin önemli bir seramik grubu olarak dünya literatürüne geçen ‘Milet işi’ seramikler,  yaratıcı zihniyet ve yeteneğe sahip öğrencilerimizin elinde şekil alarak sergimizde beğeniye sunuldu. Bu sergideki eserlerin yeniden hayat bulmasında öğrencilerimize yol gösteren Beril Hocamıza teşekkür etmek isterim” diye konuştu.

Sergideki eserler hakkında bilgi veren Öğr. Gör. Beril Reis, “Sergimizde tema olarak Anadolu topraklarında Osmanlı İmparatorluğu’nun erken dönem seramikleri olan ‘Milet İşi’ eserler seçildi. Ülkemizin farklı müzelerinde sergilenen eserler aslına uygun olarak yeniden üretildi. Ayrıca seramik ve cam hammaddeleri kullanılarak öğrencilerimiz tarafından üretilen kahvaltı takımları, günlük kullanıma uygun ürünler sergimizde yer buldu” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Leave a Reply