Sevgililer Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Çorlu Belediyesi tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında 15 çiftin nikâhı kıyılırken, bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Başkan Sarıkurt Sevgililer Günü kapsamında vatandaşlara çiçek dağıttı.

Sevgi ve aşk temasıyla Çorlu Belediyesi’nce düzenlenen etkinlikler Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Meydanı ve Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde gerçekleştirildi.

Konserde Sevgi ve Aşk Şarkıları Seslendirildi

Etkinlikler kapsamında Çorlu Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi iş birliğinde Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde “Engelleri Sevgiyle Aşalım” konserleri düzenlendi. Şef Yüksel Yavuz yönetimindeki Grup Dostlar Korosu, Şef Şükran Akyıldız yönetimindeki Kepirtepe Eğitim Vakfı Ritim Grubu, Yiğit Parlak’ın gitar ile eşlik ettiği görme engelli Seher ve Sezer kardeşlerin bağlama çalıp şarkı söyleyerek sahne aldığı gecede, sevgi ve aşk şarkıları hep bir ağızdan seslendirildi. Konserler yoğun ilgi gördü. Görme engelli Reyhan Balcı’nın stand-up gösterisi ayakta alkışlanırken, yine engelli vatandaşlarımızdan Mehmet Aksu tarafından fuaye alanında sergilenen resim sergisi büyük ilgi gördü.

Başkan Sarıkurt Mutluluklar Diledi

Nikâh törenleri için 14 Şubat Sevgililer Günü’nü tercih eden 15 çiftin nikâhları Çorlu Belediyesi Nikâh Salonu’nda kıyıldı. Nikâh başvurusunda bulunan çiftlerden ikisinin nikâhını Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt kıydı. Başkan Sarıkurt yuva kurmanın, sevginin, hoşgörü ve saygının önemine vurgu yaparken çiftlere bir ömür boyu mutluluklar diledi, günün anısına çiftlere hediye takdim etti.

 Hanımeli Çarşısı’nda Tema Sevgi Oldu

Cumhuriyet Meydanı’nda Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi kadınlar sevgi ve aşkı simgeleyen el emeğiyle hazırladıkları ürünleri Hanımeli Çarşısı’nda sergileyerek satışa sundu. Hanımeli Çarşısı’ndaki ürünler vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Vatandaşlara ve Belediye Personeline Çiçek Verildi

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, eşi Emel Sarıkurt ve meclis üyeleri ile birlikte, Atatürk Meydanı’nda vatandaşlara ve belediye personeline Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yetiştirilen çiçeklerle birlikte 3 bini aşkın çiçek hediye etti.

Çiftlerin İsimleri Kaligrafi ile Yazıldı

Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan standa gelen vatandaşların isimleri kaligrafi sanatçısı tarafından özel teknik ile kaleme alınırken, sevdiklerinin isimlerinin yazılı olduğu kaligrafiler vatandaşlara hediye edildi.

Hatıra Fotoğrafı Çekildi

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Atatürk Meydanı ve Cumhuriyet Meydanı’nda özel olarak hazırlanan dekorların önünde hatıra fotoğrafı çektiren vatandaşlara fotoğrafları da basılarak hediye edildi.

Başkan Sarıkurt etkinlik alanında vatandaşlarla ve Hanımeli Çarşısı’ndaki kadınlara çiçek takdim etti ve günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Leave a Reply