Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, Ak Parti Belediye Başkan Adayı Savran'ın Seçim Ofisi Açılışına Katıldı

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Savran’ın seçim ofisi açılışına katılan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Türkiye Yüzyılı, hem bugünümüzün hem de çocuklarımızın, gelecek nesillerimizin yarınını inşa etme hususudur.” dedi.

Sabah saatlerinde Nevşehir’e gelen Bakan Yumaklı, ilk olarak Nevşehir Valisi Ali Fidan’ı ziyaret etti. Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Yumaklı, ardından AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Savran’ın Türk Telekom Müdürlüğü binası karşısında bulunan seçim bürosunun açılışına katıldı.

Burada konuşan Yumaklı, yerel seçim sürecinde gayret gösterenleri “Türkiye Yüzyılı”nın inşasının bir parçası olarak gördüğünü belirtti.

AK Parti belediyeciliğini tanımak isteyenlerin seçim bürolarında gerekli bilgileri alabileceğini ifade eden Yumaklı, şöyle konuştu:

“Türkiye Yüzyılı, sadece iki kelimeden ibaret bir husus değildir. Türkiye Yüzyılı, hem bugünümüzün hem de çocuklarımızın, gelecek nesillerimizin yarınını inşa etme hususudur. Bu konuda elbette bütün bakanlıklar, bütün kurumlar ellerinden geleni yapacaktır. Ancak bir de bunun yerel yönetim ayağı vardır. Yerel yönetim ayağı olmazsa mutlaka bunun bir tarafı eksik kalmış olur. Yerel yönetimleri Türkiye Yüzyılı’nın inşasının bir parçası yapmazsak gerçekten gelecek dönem için, bizlerin gelecek nesilleri için bir kısmı eksik bırakmış oluruz. O yüzden AK Parti olarak siz kıymetli dava arkadaşlarımın çok yakından bildiği, çalıştığı, anlattığı, izah ettiği, hizmet ve eser siyaseti işte bununla mümkün olacak.”

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Savran ise, “Türkiye Yüyılı’nı Nevşehir Yüzyılı olarak taçlandırmak için bir yola çıktık. Bu yolda herkesin desteğine ihtiyacımız var. Nevşehir’i daha farklı, daha güzel ve daha gelişmiş bir şehir yapmak için herkesle işbirliği yapacağız. Bu konudaki en büyük desteğimiz ve bizlere güç verecek olan hiç şüphesiz devletimiz ve devletimizin kurumları. Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve tüm bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Bunun en güzel örneklerinden birini geçtiğimiz günlerde yaşadık. DSİ ile yaptığımız bir anlaşma ile belediyemiz bütçesinden daha fazla bir yatırımı şehrimize kazandırıyoruz.  Şehrimizde gerçekleştireceğimiz yeni altyapı yatırımları ve su depoları için ihale süreci tamamlandı. Kısa süre içerisinde yer teslimi yapılarak ve inşaat çalışmalarına başlanacak. Böylelikle içme suyunun kalitesi ve verimi arttırılacak, kayıp kaçak oranını düşürerek ciddi bir elektrik tasarrufu sağlayacağız.  Nevşehir’in geleceğine, toprağına, suyuna sahip çıkıyoruz. Nevşehir’de gerçekleştireceğimiz hizmetler için azimliyiz, hazırız, kararlıyız.” dedi.

Programa, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, Nevşehir Belediye Başkanı ve başkan adayı Dr. Mehmet Savran, AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, AK Parti’nin ilçe ve belde belediye başkan adayları ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Leave a Reply