Uluslararası Teknoloji Eğitim Şirketi GoIT Türkiye'de Faaliyet Göstermeye Başladı

Alanında profesyonel eğitmenler ile şu ana kadar 6 ülkede 17 bin öğrenciye hizmet veren ve yeni başlayanlar için uluslararası bir teknoloji eğitim şirketi olan GoIT artık Türkiye’de. BT alanında başarılı bir kariyer inşa etmek ve bu sektöre girmek isteyen herkese erişilebilir eğitim fırsatları sunan GoIT, mezunlarının %80’ine, kursu bitirdikten sonraki ilk ay içerisinde iş bulma konusunda yardımcı oluyor. 6-10 ay süren online ve canlı kurs içeriklerinden oluşan eğitimler, sıfırdan yazılımcı veya veri analisti olmak isteyenler için tasarlanıyor.

Şu ana kadar online eğitimler ile 6 ülkede yaklaşık 17 bin kişiye hizmet veren uluslararası teknoloji eğitim şirketi GoIT, Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı. 6-10 aylık online ve canlı kurslarıyla sıfırdan web geliştirici olmak isteyenlere kapılarını aralayan GoIT, öğrencilere güncel pazarda aranan becerileri kazandırmak ve iş bulma konusunda avantaj sağlamak üzere özel ders içerikleri sunuyor. Online kursların %10’u teori, %70’i pratik ve %20’si geri bildirimden oluşuyor. Her öğrenme aşamasında kişisel görevler ve takım projeleri bulunuyor ve bu projeler mentorler tarafından yönlendiriliyor. GoIT; öğrenci, muhasebeci, hostes veya doğum iznindeki bir anne için dahi uygun kariyer fırsatları sağlarken başlangıç seviyesindeki herkesin BT sektörüne başarılı bir giriş yapabilmesi için eğitim programlarını özel olarak tasarlıyor.

Türkiye’de BT Sektörü Büyüklüğü 25 Milyar Dolar Civarında 

İş gücü piyasasındaki dengesizlikler, alım gücünün maaş karşısında düşmesi, küçülmeye gitmeler ve işten çıkarmalar, çalışan başına düşen iş yükünün artması gibi zorlayıcı faktörler, bireyleri kariyer tercihlerini gözden geçirmeye ve daha sürdürülebilir çalışma koşullarını aramaya yöneltiyor. BT sektörü, Türkiye ve dünya genelinde hızla gelişmeye ve büyümeye devam eden az sayıdaki endüstriden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de yaklaşık 285 bin kişinin yer aldığı bu sektörde, çalışanların %44’ünün teknik eğitim almadığı görülüyor. 25 milyar dolar civarında olan sektör büyüklüğünün ise 2028 yılına kadar yıllık olarak ortalama %10 oranında büyümeye devam edeceği tahmin ediliyor. Değişen ekonomik etkenler ve trendlere rağmen tatmin edici bir maaş, rahat koşullar ve iş – özel hayat dengesini sağlamak gibi beklentiler içinde olan çalışanlar, BT sektörüne giriş yapmanın yollarını arıyor.

Deneyimli Eğitmen Kadrosuyla Mentor Desteği Sunuluyor

Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan uluslararası teknoloji eğitim şirketi GoIT, başlangıç seviyesindeki herkesin BT sektörüne başarılı bir giriş yapabilmesi için ideal çözümler sunuyor. Güncel pazarda junior pozisyonlar için talebin yüksek olduğu bir dönemde GoIT, öğrencilere sadece temel beceriler değil, aynı zamanda sektörün dinamiklerini anlama ve sürekli öğrenme pratiği kazandırıyor. GoIT’nin eğitim programları, deneyimli web developer eğitmenleri tarafından yönlendiriliyor. Öğrencilere, iş mülakatları için hazırlık konusunda destek verilirken, boş pozisyonlara başvurmak için etkili ipuçları, özgeçmiş hazırlamanın incelikleri gibi konularda da detaylı bilgiler sunuluyor. GoIT, kapsamlı içerik ve hizmetleriyle bireylere hem teknik bilgi hem de iş dünyası becerilerini kazandırarak, BT sektöründe sürdürülebilir bir kariyere ulaşma şansı tanıyor. GoIT’nin öğrenme modeli, günde 2-3 saat ve hafta sonları alınabilen yarı zamanlı kurslarla katılımcıların programına göre uyarlanabiliyor.

“Türkiye’deki Teknoloji Sektörüne Katkı Sağlamaktan Heyecan Duyuyoruz”

Türkiye pazarına adım atmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden GoIT’nin Büyümeden Sorumlu Başkanı Khrystyna Gankevych, “Türkiyedeki öğrencilere, her seviyeden bireye ve profesyonele, teknoloji dünyasında başarılı bir kariyere giden kapıları aralamak için benzersiz eğitim fırsatları sunmaktan gurur duyuyoruz. Yılların deneyimi ve uzman eğitmen kadromuzla, Türkiye’deki öğrencilerin ve profesyonellerin sürdürülebilir teknoloji kariyerine sağlam bir başlangıç yapmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz. GoIT’nin yenilikçi eğitim modeliyle, Türkiye’deki teknoloji sektörüne katkı sağlamaktan ve bireylerin potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarına destek olmaktan heyecan duyuyoruz. Türkiye pazarındaki lansman bizim için başarılı oldu. Nispeten kısa bir süre içinde süreçlerimizi optimize etmeyi başardık, böylece 1200’den fazla kişinin katıldığı yaklaşık 10 ücretsiz web semineri düzenledik. İlk grup öğrenci eğitimlerini 2024 yılı Mart ayı başında başlatmayı planlıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Leave a Reply